Všimli jste si? Veronika Petruchová přiznala, co jí občas během moderování ujede

Veronika Petruchová prozradila, jak se stát úspěšnou moderátorkou. Co všechno by měl moderátor podle ní umět a znát? A jak se připravuje ona sama?

Veronika Petruchová se na Novu dostala před čtyřmi lety jako stážistka. „Tenkrát jsem studovala žurnalistiku a nová média a přitom jsem pracovala v kasinu. Stáž na Nově, to bylo tenkrát velmi náročné období v mém životě a já se pokoušela vše skloubit dohromady,“ prozrazuje moderátorka. Nakonec však zůstala a už to budou čtyři roky, co na Nově působí. Při nich si prošla redakcí zpravodajství a také Prásku! a Života ve hvězdách.

Podle ní by každý moderátor měl zachovat klid a chladnou hlavu, když se při vysílání objeví problémy. „Vypadlo mi několikrát například čtecí zařízení nebo se nám nespojil živý vstup. Tyto zkušenosti mě ale posílily a pomohly mi se před kamerou více uvolnit,“ popisuje mladá moderátorka. „Doma jsem trénovala a nahlas četla, abych si zlepšila výslovnost,“ přiznává. „Občas se mi ale stane, že do éteru vypustím moravský slang.“

Odpolední a Polední noviny - Veronika Petruchová

Podle Veroniky Petruchové je důležité se vždy před vysíláním uklidnit. Jak to dělá ona, se dozvíte ve videu. Podívat se můžete  také na celý záznam streamu.

Televizní noviny